Két nappal ezelőtt, a chicagói pride-on részt vettek a St. Clement katolikus plébánia hívei is, nyíltan szolidaritást vállalva a Dignity Chicago nevű, katolikus melegeket tömörítő szervezettel. Ez nem az első alkalom, tavaly is két tucat katolikus hívő csatlakozott a pride-hoz. Az egyik résztvevő, a 64 éves Chris Pett, aki korábban a Dignity elnöke is volt, ezt nyilatkozta az eseményről beszámoló chicagotribune.com hírportálnak: „Az igazságosság előmozdítása érdekében vagyunk itt. Olyan egyháznak kellene lennünk, amelynek tagjait az igazságosság iránti elkötelezettség, valamint az egymás iránti szeretet és tisztelet egyesíti. Ami különöse izgalmas, hogy ezek a hívek egy nagyon támogató közösségből érkeztek.”
Sem az egyházközség, sem a felettes egyházi hatóságok hivatalosan nem támogatták a hívek részvételét a pride-on, de nem is ellenezték. Ez utóbbiak képviseletében Susan Burritt, az érsekség szóvivője nyilatkozott az internetes médiumnak, aki megerősítette, hogy a plébánia híveinek nincs szükségük semmilyen engedélyre ahhoz, hogy részt vegyenek a rendezvényen. Rex Pillai atya, a plébánia segédlelkésze elmondta, hogy a hívek részvétele nem jelenti a plébánia hivatalos képviseletét. Ugyanakkor hozzátette: „A hívek, magánemberként szabadon eldönthetik, hogy mit csinálnak. A St. Clement plébánia mindig befogadó volt a különböző vallási irányzatokkal kapcsolatban.”
Ugyanakkor a Bondings 2.0 blog legfrissebb posztjából az is kiderül, hogy nemcsak Chicagóban, hanem Torontóban is voltak olyanok, akik katolikusként csatlakoztak a pride-hoz. Mint írják, és amint a fotón is látható, Ontario English Catholic Teachers Association (OECTA, Ontarioi Angol Katolikus Tanárok Egyesülete) is részt vett a rendezvényen, és a képen egy táblát tartottak maguk elé, ezzel a felirattal: „Támogatjuk az LMBTQ tanulóinkat”.
Bostonban egy helybéli ferences különítmény vett részt a pride-on, és – amint a képen látható – egy olyan feliratot készítettek erre az alkalomra, amelyen Ferenc pápa szavait idézik fel, szivárványszínű betűkkel: „Ki vagyok én, hogy ítélkezzek?” Ezen kívül még a new yorki, a san franciscoi és a londoni pride-on résztvevő katolikusokról is beszámolnak a posztban.
Ezek után adódik a kérdés: el tudja valaki képzelni azt, hogy a magyar katolikusok is nyíltan részt vegyenek a budapesti pride-on?