Néhány hete tette közzé az Ipsos a fejlett országok egészségügyi ellátásával kapcsolatos 2022-es nemzetközi felmérésnek az eredményeit, melyek alapján hazánkban a legrosszabb a helyzet a vizsgált 33 ország között, de még az ellenzéki médiumokban sem kapott a téma elég figyelmet, ezért ezúton is bemutatjuk a kutatás döbbenetes adatait.
Az első diagram mutatja, hogy a megkérdezettek milyennek ítélik meg jelenleg az egészségügyi ellátást hazájukban, a másodikon az látszik, hogy mire számítanak a jövőben. A harmadik ábra a legdöbbenetesebb: a magyarok 10 %-a bízik csak az egészségügyi ellátórendszerben, ami kevesebb, mint fele, az utolsó előtti helyen álló román adatnak. Ugyanakkor Dél-Afrika után Magyarországon gondolják a legtöbben úgy, hogy sokan nem tudják maguknak megengedni a minőségi egészségügyi ellátás költségeit – mindezt másfél évvel a hálapénz-rendszer felszámolása után! Ennek megfelelően a legkevesebben gondolják azt Magyarországon, hogy mindenkinek ugyanolyan színvonalú egészségügyi ellátást nyújt az ellátórendszer. A túlterheltség és az előjegyzési, várakozási idők szempontjából is a legrosszabbak között van hazánk. A diagramok mellé írt számokból az is látszik, hogy az adatok jobb esetben stagnálást, rosszabb esetben egyértelmű romlást mutatnak a korábbi évek adataihoz képest. A diagramok címét és a kérdések leírását magyarra fordítva mutatjuk be a magukért beszélő ábrákat.
A közmédia persze tudomást sem vesz a problémákról, és ha valami mégis áttöri az érdektelenség falát, akkor a felelősséget megpróbálják az orvosokra és a nővérekre hárítani. Csakhogy a felmérésből egyértelműen kiderül, hogy a baj a rendszer egészével van. Márpedig az egészségügyi ellátás rendszerének egészéért kizárólag a hatalmon lévő kormány és a parlamenti többséget birtokló párt a felelős.
Az egészségügyi ellátórendszer katasztrofális helyzete 12 év Fidesz-kormányzásról állít ki lesújtó bizonyítványt. Eközben a tanárok és a diákok elkeseredett tüntetésekkel próbálják felhívni a figyelmet arra, hogy az oktatás is a teljes összeomlás határára ért. A kétségbeejtő tendenciákról az előző posztban írtunk egy rövid összefoglalót.
Meddig akarja kormányzat ignorálni az egyre aggasztóbb tendenciákat?