Ezzel a címmel írt egy nagyon keserű hangvételű posztot Terence Weldon, a QTC blogban arról, amit személyesen át kellett élnie a nagyhétben. Ő, aki nyíltan bemutatta saját élettörténetét a blogjában, megírta, hogyan nősült meg, majd hogyan vállalta fel saját maga, és a környezetében élők előtt homoszexuálitását, hogyan járult ez hozzá a katolikus hitében való megerősödéshez, és azóta hogyan kapcsolódott be élettársával együtt, aktívan a dél-angliai kisváros, Haslemere helyi katolikus egyházközségének életébe, ahol maximálisan elfogadják és támogatják őket, most mégis egy „kemény pofont” kapott. Mostani posztjában leírja, hogy meghallva Ferenc pápa hívó szavát, ő is részt szeretett volna venni a Katolikus Egyháznak a szegénység elleni küzdelmében, ezért jelentkezett az ottani karitásznál, a Cafodnál, önkéntes munkára. Kezdetben örömmel fogadták, iskolai tájékoztatók megtartására képezték ki, de aztán közölték vele, hogy mégsem vehet részt a karitatív munkában, mert nyilvánosan „kampányol az egyházi tanítás ellen”. Az is világossá vált számára, hogy ezt a döntést nem a helyi egyházközségben hozták meg, ahol továbbra is ugyanolyan befogadóak és támogatóak vele a hívek, hanem magasabb egyházi vezetői szinten.
Óriási csalódottsága miatt napokig el sem tudta mondani, hogy mi van benne, de amikor a fent hivatkozott posztot megírta, nagyon sokan bíztatni, bátorítani kezdték. William D. Lindsey, a Torontói Teológiai Egyetem tanára saját blogjában így fakadt ki: „milyen remény van annak az egyházi hagyománynak a jövőjét illetően, amely időről-időre így bánik a jó emberekkel?”
Terence Weldon azonban nem szomorkodott sokáig. Újabb posztjában Szent II. János Pál pápától és James Joyce-tól vett egy-egy idézettel érzékeltette, hogyan tudott úrrá lenni elkeseredésén (az utóbbi idézet egyben egy kis angol irodalomtörténeti kirándulás is, melyhez ajánlott egy magyar nyelven megjelent összefoglalót is elolvasni). Mint írja, megértette azt, hogy bár a maga részéről nagyon fontosnak (igazából sokkal fontosabbnak) érezte volna az Egyház karitatív tevékenységében való részvételt, most mégis az a feladata, hogy az eddigieknél is kétszer nagyobb aktivitással kell foglalkoznia szexuáletikai kérdésekkel, a Katolikus Egyházban.
Adjon Terence Weldonnak a Jóisten további sok erőt és bölcsességet ehhez a misszióhoz!