Az a tény, hogy az azonos neműek házassága melletti nyílt kiállás után ilyen rövid idővel volt a megmérettetés, amelyen bizalmat kapott Obama, önmagában is fontos eredménynek tűnik az LMBT jogok és különösen az azonos neműek házassági egyenlőséghez való jogának elismerése szempontjából. Lehet ugyan azt mondani, hogy az amerikai választók döntő többsége egészen más okok miatt szavazott egyik, vagy másik jelöltre, és valószínűleg Obama tényleg nem azért nyerte meg a választásokat, mert nyíltan kiállt a melegházasság mellett, azonban tény, hogy ezt megtette, és utána megnyerte a választásokat. A tegnapi során azonban több amerikai államban ennél sokkal konkrétabb formában is kinyilvánították véleményüket a kérdéssel kapcsolatban a polgárok, mivel négy államban az elnökválasztással egy időben népszavazást tartottak az azonos neműek házasságával kapcsolatos kérdésekben. Ezek eredménye hatalmas siker az LMBT közösség számára az USA-ban, de az egész világon is, hiszen – amint arról a jelen blog egy korábbi posztjában is beszámoltunk – a katolikus és a konzervatív protestáns egyházak nagyon keményen kivették a részüket a politikai csatározásból, így az amerikai emberek döntésén világszerte el kell gondolkodniuk a katolikus, az anglikán és minden egyéb felekezet vezetőinek.
Lássuk tehát a konkrét eredményeket:
Washington, Maryland and Maine államokban népszavazást tartottak arról, hogy a polgárok lehetővé kívánják-e tenni az azonos neműek házasságát. Az eredmény mindhárom államban: igen!
A Huffingtonpost.com hírportálon november 7-én, magyar idő szerint a délelőtti órákig összeszámolt szavazatokból (a nyugati parton fekvő államról lévén szó, ez még csak 51%-os feldolgozottsági szintet jelent) a választók közel 52 %-a támogatta a melegházasság engedélyezést.
Maryland-ben 97%-os feldolgozottság mellett szintén a választók 52%-a támogatta az azonos neműek házasságának lehetővé tételét.
Maine-ben 75%-os feldolgozottság mellett a választók több, mint 53 %-a támogatta a házassági egyenlőség biztosítását az LMBT közösséghez tartozók számára.
Ugyanakkor Minnesota államban a kérdést úgy tették fel, hogy a választók bele akarják-e foglalni az alkotmányba, hogy a házasság csak egy férfi és egy nő között jöhet létre. Az eredmény: nem!
Ennél egyértelműbb és határozottabb állásfoglalást nem is tehettek volna az amerikai állampolgárok. Reméljük, hogy elgondolkodnak ezen az egyházi és a magukat konzervatívnak nevező politikai vezetők is az egész világon, így hazánkban is! Azáltal ugyanis, hogy több millió amerikai egyértelműen és világosan kiállt az azonos neműek házassága mellett, végképp tarthatatlanná vált azoknak a homofób egyházi vezetőknek az álláspontja, akik eddig csak valami jelentéktelen kisebbség erőszakos magamutogatásának próbálták beállítani az LMBT közösségnek a házassági egyenlőséghez való jogra vonatkozó követelését.