A nyugati sajtó tele van a hírrel: az olasz melegek érzik a „Ferenc-hatást”. Amint a Washington Post online cikkében olvasható, Firenzében az egyik egyházközösség képviselő-testülete hozzájárult ahhoz, hogy meleg katolikusok megtartsák az első nyilvános imaalkalmukat egy katolikus templomban. Áprilistól egy jezsuitákhoz tartozó plébánián külön alkalmakat szerveznek LMBT személyeknek és elváltaknak.
A QTC blog legfrissebb posztjában beszámol arról, hogy prominens anglikán vezetők, aktív és nyugalmazott püspökök, támogatásukról biztosították az azonos nemű párok házasságát, amire a tavaly elfogadott házassági törvény alapján mostantól van lehetőség Angliában és Walesben.
Eközben az USA Katolikus Püspöki Konferenciája összehangolt támadást indított a katolikus intézményekben dolgozó LMBT személyek ellen minden államban, ahol legalizálták az azonos neműek házasságát. Így pl. Hawaii-on, ahol tavaly szeptemberben döntöttek úgy a helyi honatyák, hogy abban az államban is lehetővé teszik az azonos nemű párok házasságát, amint erről annak idején a jelen blogon is beszámoltunk. Akkor írtunk arról is, hogy Honolulu püspöke Larry Silva a melegházasság ellen érvelve kifejtette, hogy szerinte az azonos nemű párok által nevelt gyermekeknél gyakoribb az öngyilkosság, azonban ezt az állítását egy újságíró többszöri kérésére sem tudta semmilyen hiteles adattal alátámasztani. Most, hogy minden erőfeszítése ellenére a döntéshozók elfogadták a melegházasságot lehetővé tevő törvényt, Hawaii-on is arra kötelezik a katolikus iskolák alkalmazottait, hogy egy olyan szerződést írjanak alá, amely alapján kirúghatóvá válnak, ha kiderül róluk, hogy azonos nemű partnerükkel házasságot kötöttek.
Ezen kívül több más keményvonalas katolikus vezető tett hasonló lépéseket az USA azon államaiban, ahol már legális az azonos neműek házassága (amelyekről a QTC blog hivatkozott posztja részletesen beszámol). Ezek után nem különösebben meglepő, hogy az olyan szörnyűséges homofób borzalmaknál, mint amilyenről a jelen blog előző posztjában beszámoltunk, egyre több amerikainak rögtön az ugrik be, hogy esetleg valamelyik konzervatív keresztény felekezethez tartozhatott az elkövető, vagy egy keményvonalas katolikus volt.
Mindez aligha szolgálja a misszió és az evangelizáció ügyét.