A jelenlegi kormányzati ciklus fele eltelt. Megítélése véleményes. Az ellenzék tudott gólokat rúgni az első félidőben, de a kormányoldal végig mezőnyfölényben volt, és ugyancsak nem maradt gól nélkül. A kampányt mindkét oldal folytatta a választások után, de az ellenzéki oldalon jelentős heterogenitás mutatkozik az egyes pártok aktivitása terén.
A kormánypártok stabilan kezükben tartják támogatóikat, a megszerzett média fölény, a szájbarágós konzultációk, stb., lélegzetvételnyi időt sem hagynak az ellenzéknek arra, hogy akár csak megpróbálhassák megszólítani a Fidesz szavazótáborához tartozókat. Az ellenzék a szűkös megszólalási, PR lehetőségeket is rendszeresen elpuskázza. Az új fővárosi vezetés pl. – bár ki tudott mutattatni valamennyi szimpátia-többletet egy közvélemény-kutató céggel – alapvetően egyre nagyobb arányban fordítja maga ellen azokat, akik 2019-ben még rájuk szavaztak. A legnépszerűtlenebb döntés a nagykörúti és üllői úti kerékpársávok kialakítása, amit még a biciklisek többsége sem tart ebben a formában jó ötletnek. Ráadásul a miniszterelnöknek többé-kevésbé igaza volt abban, hogy egy kamu-mentőssel, az MSZP vezető képviselői által készített videó minden képzeletet alulmúlóan visszataszító volt.
Ahhoz, hogy 2022-ben legalább valami minimális esélye legyen a kormányváltásnak, az ellenzéknek nagyon össze kell(ene) szednie magát a második félidőre. A legfontosabb a technikai kooperáció tényének és tartalmának deklarálása lenne. A bizonytalan és a Fideszből kiábrándult szavazók sosem fognak támogatni egy olyan ellenzéki összefogást, amely nem garantálja, hogy győzelmük esetén csak a választási rendszer korrekciójához és az új választás azonnali kiírásához kérnek felhatalmazást. Az ellenzék győzelméhez elengedhetetlenül szükséges szavazók között egyre nagyobb arányban vannak olyanok, akik a 2010 előtti gárdából senkit nem szeretnének viszontlátni a magyar politikában, és ha ezt nem tudják nekik garantálni, akkor 2022-ben inkább a Fideszre fognak szavazni. Ennek a veszélyét mélyen alulértékelik az ellenzéki pártok.
Az egyes szakterületekre vonatkozó programok (egészségügy, oktatás, szociális ellátások, stb.) előkészítése már most is megkésett, ami megjelent a nyilvánosság számára pl. a Momentumtól, az kevés.
Fel kell tehát kösse a gatyát az ellenzék, mert ez a meccs még egyáltalán nem tekinthető lefutottnak!