Eddig sem lehetett illúziónk azzal kapcsolatban, hogy milyen a hatalmon lévő hazai jobboldal hozzáállása az LMBT emberek alapvető jogainak tiszteletben tartásával összefüggő kérdésekhez, de az azért mégis csak újdonságnak számít, hogy egy kormány-közeli napilap nyíltan fenyegeti a homoszexuális embereket, ahogy ezt a Napi gazdaság mai számában Papp Viktor (középiskolai tanár) teszi a „Milyenek is azok az európai értékek…” c. írásában.
A cikk szerzője példákkal illusztrálva ostorozza azokat a jelenségeket, amikor szerinte „a józan ész a hagyományos keresztény európai értékeknek ellentmondó dolgokat tapasztal”, és ilyenkor „az ember felhorkan és érzi, hogy itt valami kisiklott”. Ezt a fajta dölyfös homofób arroganciát már megszoktuk azoktól, akik szerint a „józan ész” csak az LMBT emberek egyenjogúságának korlátozását jelentheti, akik szerint a józan megfontolás nem vezethet másra, csak arra, hogy aki meleg, az ne lehessen boldog, ne élhessen a társával jogilag és társadalmilag ugyanolyan elismert párkapcsolatban, mint a heteroszexuális emberek.
Ezután egy erősen vitatható megállapítás következik: „A hagyományos erkölccsel homlokegyenest ellentétes jelenségeket a többség nem tudja magáévá tenni, bármennyire is próbálkozik ezzel az elszánt és nagyon erős véleményformáló hatással bíró, de akkor is kisebbség.” Milyen többség? Úgy általában az emberek többsége a világban? A szerző talán nem ismeri azokat a tényadatokat, amelyek azt bizonyítják, hogy a fejlett országok lakosságának a többsége ma már egyértelműen támogatja az azonos nemű párok házasságának jogi elismerését? (Ld. pl. az ír népszavazásról, az USA, az Egyesült Királyság, vagy Franciaország közvélemény-kutatási eredményeiről szóló korábbi írásainkat!) Vagy ő csak a hazai valóság keretei között tud gondolkodni? És az biztos, hogy Magyarországon a többség a gyűlölködést és a kirekesztést támogatja?
Azonban a java csak ezután jön, amikor a cikk utolsó mondatában megfenyegeti az „elszánt kisebbséget” a tanár úr: „Ha pedig valamit nagyon erőszakosan próbálnak ráerőltetni a többségre, akkor vélhetően egy kritikus pillanatban elfogy a türelem, és az senkinek nem lehet ideális állapot.”
Vagyis, ha az a bizonyos „elszánt és nagyon erős véleményformáló hatással bíró, de akkor is kisebbség” nem hagyna fel azzal, hogy „valamit nagyon erőszakosan próbálnak ráerőltetni a többségre”, akkor „egy kritikus pillanatban elfogy a türelem, és…” És, akkor mi lesz? Mire céloz a cikk szerzője, amikor így fogalmaz: „elfogy a türelem, és az senkinek nem lehet ideális állapot.” Esetleg megint elkezdik haláltáborba küldeni a nem kívánatos kisebbséghez tartozókat?
Biztos, hogy ezt a stílust akarja látni, olvasni a jobboldali szavazóbázis?